Suplementy dla psa – kompendium wiedzy

Suplementy zazwyczaj pomagają uzupełnić codzienne niedobory psa, wynikające z niezbilansowanej do końca diety. Jednak mogą one także wspomagać procesy leczenia, a także likwidować pewne nie dolegliwości. Dodanie dobrych suplementów na stawy i sierść to przepis na długie i szczęśliwe życie czworonoga. Jednak, aby suplementy spełniały swoją funkcję trzeba wiedzieć, jak je dobierać i czym się cechują dobre produkty. Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym artykule. 

Kiedy suplementy dla psa są przydatne?

Twój pies nie merda ogonem energicznie, zwykle niż ma to miejsce? To może być znak, że powinieneś sięgnąć po sprawdzony suplement diety. Każdy dobry producent suplementów dla psów oferuje wyczerpującą bazę witamin na przykład w jednej tabletce. Weterynarze są zgodni, że uzupełniacze substancji odżywczych najlepiej stosować o określonych porach roku Przykładowo suplementy na odporność i układ nerwowy najlepiej podawać w okresie jesienno-zimowym. 

Dobranie suplementu do odpowiedniego okresu jest najlepszym sposobem. Dlatego można kupić dedykowane suplementy dla psów seniorów. W sklepach zoologicznych można zakupić mikroskładniki bez żadnego problemu, a bardziej specjalistyczne produkty warto zakupić w sklepach internetowych lub u samego weterynarza (wielu specjalistów prowadzi także sprzedaż detaliczną). 

Jakie suplementy dla psa wybrać?

Suplementy na rynku zoologicznym różnią się składem. Dlatego warto wybierać tylko sprawdzone produkty, gdzie producent suplementów dla psów oferuje kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały i aminokwasy najwyższej jakości. Produkty poprawiające zdrowie czworonogów występują w formie kapsułek, proszku czy płynu. 

Oczywiście najlepsze są produkty w płynie, jednak jeśli piesek nie ma problemu z tabletkami schowanymi w jedzeniu, to również taka forma suplementu jest zalecana. Właściciele psów najczęściej wybierają suplementy na stawy (kwas hialuronowy, witamina C), alergie (witaminy A, E i cynk), układ pokarmowy (drożdże piwne i składniki mineralne) oraz zdrową skórę i sierść omega-3).